Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Zastosowanie węgla medycznego

Leczniczy węgiel aktywny

Szerokie zastosowanie węgla nikogo w dzisiejszych czasach nie dziwi. Między innymi dlatego, że np. węgiel leczniczy, czyli węgiel aktywny jest często wykorzystywany w schorzeniach, takich jak biegunka, niestrawności, zatrucia czy wzdęcia. Węgiel medyczny dostępny jest przede wszystkim w formie kapsułek, jak również i sprasowanych tabletek. Przyjmowany jest doustnie m.in. w problemach z biegunką. Spożyty węgiel wiąże substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym pozwalające zatrzymać przykre dolegliwości. Węgiel aktywny powoduje usunięcie z organizmu wielu szkodliwych substancji, takich jak m.in. toksyny bakteryjne, bakterie, gazy jelitowe, produkty gnilne itd., które mogą powodować przykre niebezpieczne schorzenia.

Węgiel medyczny wykorzystywany jest przede wszystkim do zwalczania zatruć pokarmowych. Posiada również działanie profilaktyczne. A wszystko dlatego, że zapobiega występowaniu niestrawności oraz wzdęć. Jeżeli pojawią się tego rodzaju dolegliwości, to zalecane jest przyjmowanie 4-8 tabletek dziennie. Jeżeli zatrucie jest bardzo silne, to konieczne jest zwiększenie dawki. Węgiel leczniczy przyczynia się także do oczyszczania organizmu z wielu toksyn oraz łagodzenia objawów związanych z ukąszeniami owadów oraz gadów. Zalecane jest przygotowywanie okładów z węgla na ranę. Przy ukąszeniu warto również przyjąć doustnie dawkę leku. Węgiel przyczynia się do zmniejszania obrzęków na skórze. Zmniejsza także uczucie swędzenia, w momencie ukąszenia osy.

Warto pamiętać, że węgiel leczniczy nie powoduje zatrzymywania toksyn w ustroju. Sprawia, że następuje ich wiązanie oraz szybsze wydalenie. Węgiel posiada bardzo dużą powierzchnię, która pochłania gazy jelitowe, białko, bakterie, toksyny, wiele szkodliwych produktów przemiany materii. Węgiel leczniczy wykazuje także właściwości przeciwwzdęciowe. Zakup węgla leczniczego możliwy jest w aptece bez recepty. Aby jednak uniknąć niepożądanych skutków, związanych np. z przedawkowaniem leku, warto koniecznie poradzić się lekarza lub farmaceuty.